Lektoři v klubu La Macumba

Mandy Valdés   

Mandy je rodilý Kubánec, žijící již mnoho let v České republice. Je jedním z prvních lektorů,stále více populární Salsy u nás. Učí nejen Salsu, ale i jejího předchůdce Son, Cha-Cha-Cha, Merengue a Bachatu.
Mandy také hrál v řadě kubánských kapel a občas hostuje i dnes, ale jeho hlavním cílem je, co nejlépe učit tančit ty, kteří mají o tanec opravdu zájem.

Salsa není věda, ale zábava.

Sám tančí krásně, ale vyjímečný je hlavně tím, jak to umí předávat dál. Je trpělivý i vědomý si toho, že každý je individualita a jeho přístup je proto velmi individuální. Učí spousty lehčích i složitých variací, ale, jak sám vždy připomíná: „Tančit Salsu není jen o variacích, ale ty jsou něco navíc. Základem je správný pohyb a krok, aby vypadal krásně, pak vypadá krásně celý tanec a tanečníci mohou tančit i variace a nevypadají, jakoby měli nějaký záchvat.“

Na Kubě neuvidíte tolik variací, ale pohled na tancující je úžasný a sexy. A o tom žhavá Salsa je.

„Salsa není věda, ale zábava“, jak říká Mandy.

Tak se přijďte bavit tancem a naučit se pohybovat v rytmu, toho exotického tance.

 

Leon Bembo

Leon Bembo se prvním krůčkům Salsy naučil před 14 lety v Praze pod vedením skvělého Kubánského učitele Mandyho Valdese.

Byl jedním z prvních členů taneční skupiny Tradición, se kterou vytvořil řadu choreografií a 6 let s ní vystupoval na mnoha společenských akcích po celé České republice, jako například ČT 2 Silvestr s Andělem v roce 2002, MISS ČR v letech 2004, 2005 a 2006, Final Four v Sazka Aréně v roce 2007 a řady dalších.

Od roku 2004 pravidelně vystupuje na mezinárodních festivalech mimo jiné v České republice, na Slovensku, v Bulharsku a ve Španělsku, kde se také v roce 2008 podílel, společně s tanečním mistrem Papa Rumba, na vytvoření choreografie pro skvělý taneční muzikál Nostalgia.

CIT, VÁŠEŇ, SMÍCH A ĎÁBELSKÝ TEMPERAMENT

Pravidelně tak vystupuje a vyučuje na mezinárodních festivalech, jako jsou například Capital Tropical, Congreso Mundial de la Salsa Valencia, Danzarte Castellón, Málaga festival, Barcelona Salsa Festival, Prague Salsatour, Bacardi festival, Afrolatin festival, Horuce Tatry, Salsa Vitamina a Balaton Salsa Diabolica.

V roce 2007 studoval na Kubě Afrokubánský folklor a kubánskou Rumbu pod vedením tanečního mistra Bárbaro Ramose, předního tanečníka legendární skupiny Los Muñequitos de Matanzas.

Studoval a spolupracoval s řadou velkých tanečních mistrů, jakými jsou Papa Rumba, Augustin Williams, Alfredo Torres, Ramón Morales, Roly Maden, Michel Kouakou, Daudet Grazai, Alberto Valdes, Tomasito Santamaria a řada dalších.

V roce 2010 vytvořil sólovou choreografii Afrokubánského folkloru a Salsy pro desetiletého Pavla Zikmunda, se kterou získal zlatou medaili na World Dance Latino Festival Babylon v Liberci v roce 2010.

V letech 2010-2012 působil na Slovensku jako lektor Kubánské Salsy a Afrokubánského folkloru ve spolupráci s taneční školou Norika a Team.

Od ledna 2013 začal se svou taneční partnerkou Saškou Sedlákovou vyučovat v Praze kurzy Kubánské Salsy a jiných tradičních Kubánských tanečních stylů, jakými jsou Afrokubánský folklor, Rumba, Son a Cha cha chá, ve kterých své studenty učí naslouchat rytmům a procítit pohyb ve všech těchto tanečních stylech, které mají velkou zásluhu na podobě celosvětově známé Salsy.

Leon také pořádá celovečerní programy s doprovodem Kubánské kapely a profesionálních tanečníků z Kuby, Afriky a Brazilie, které si lze objednat na jakoukoliv akci.

Projektem školy Salsa cubana con Leon je i první mezinárodní festival, zaměřený na kubánský tanec a hudbu v Praze, 1ST CUBANO PRAGUE FESTIVAL, který po první úspěšném ročníku v dubnu 2015 čeká pokračování.

Pro více informací lze Leona kontaktovat na e-mailu leon@afrolatino.cz.

Afrokubánská hudba a tanec jsou pro Leona životní cestou a s radostí a respektem svým studentům i publiku předává své vědomosti a pozitivní energii.

Mottem Leona, které vystihuje jeho taneční projev a přístup k výuce je:
„CIT, VÁŠEŇ, SMÍCH A ĎÁBELSKÝ TEMPERAMENT“

 

Salsaholics.cz (Roza & Jose)

Salsaholics.cz založili v květnu 2019 dva přátelé Roza & Jose. Jejich hlavním cílem bylo, aby lidí do salsy se zamilovali a naučit je tomu co milují. Věří, že šťastné a zdravé prostředí se spoustou zábavy a vášně v něm může vybudovat krásnou komunitu lidí, které říkáme tanečníci. Chcete být součástí závislých lidí na Salsě, pak vám nic nebrání. Pokud věříte v sebe, pak bude každý věřit!

Pro více informací prosím navštivte webovou stránku: https://salsaholics.cz

 

 

O Roza:

Roza je vedoucí učitelka následovníků. Tancovat začala v roce 2016 a po 6 měsících intenzivního tréninku začala učit jako lektorka. Její vášeň a láska k salsě je tak silná, že se o ni chce podělit s ostatními, protože opravdu věří, že změní život každého člověka tak, jak ten tanec změnil její.

O Jose:

Jose je náš vedoucí učitel Salsaholics.cz. S více než 10 lety pedagogických zkušeností miluje učit, učit se a sdílet to, co miluje. Snaží se vždy vidět světlou stránku života a vnést do svého prostředí dobrou energii. Věří, že tak lze vytvořit více tanečníků. Vždy dobré vibrace.

 

 

Jiří Ullrich

Jirka Ullrich se výuce tance věnuje od roku 2009.

Vystudoval operní zpěv na Janáčkově akademii múzických umění, v Brně.
Tanci se věnuje od mládí, učí Merengue, Kubánskou Salsu, Bachatu.
„U Salsy je nejdůležitější pohyb a vedení, jako základy u domu. Pak je tanec krásný, i když se tančí jen základní krok“.
Jirka má nejen hudební a taneční talent, je zároveň trpělivý a vědomosti umí předávat.
Muže učí citlivě vést, ženy uvolňovat, aby se vést nechaly.
„Cítit se uvolněně a příjemně je velmi důležité, mám rád, když je na lekcích zábava“.

Kontakt:
salsalamacumba@gmail.com
+420 777 352 287