Lektoři v klubu La Macumba

Leon Bembo

Leon Bembo se prvním krůčkům Salsy naučil před 14 lety v Praze pod vedením skvělého Kubánského učitele Mandyho Valdese.

Byl jedním z prvních členů taneční skupiny Tradición, se kterou vytvořil řadu choreografií a 6 let s ní vystupoval na mnoha společenských akcích po celé České republice, jako například ČT 2 Silvestr s Andělem v roce 2002, MISS ČR v letech 2004, 2005 a 2006, Final Four v Sazka Aréně v roce 2007 a řady dalších.

Od roku 2004 pravidelně vystupuje na mezinárodních festivalech mimo jiné v České republice, na Slovensku, v Bulharsku a ve Španělsku, kde se také v roce 2008 podílel, společně s tanečním mistrem Papa Rumba, na vytvoření choreografie pro skvělý taneční muzikál Nostalgia.

„CIT, VÁŠEŇ, SMÍCH A ĎÁBELSKÝ TEMPERAMENT“

Pravidelně tak vystupuje a vyučuje na mezinárodních festivalech, jako jsou například Capital Tropical, Congreso Mundial de la Salsa Valencia, Danzarte Castellón, Málaga festival, Barcelona Salsa Festival, Prague Salsatour, Bacardi festival, Afrolatin festival, Horuce Tatry, Salsa Vitamina a Balaton Salsa Diabolica.

V roce 2007 studoval na Kubě Afrokubánský folklor a kubánskou Rumbu pod vedením tanečního mistra Bárbaro Ramose, předního tanečníka legendární skupiny Los Muñequitos de Matanzas.

Studoval a spolupracoval s řadou velkých tanečních mistrů, jakými jsou Papa Rumba, Augustin Williams, Alfredo Torres, Ramón Morales, Roly Maden, Michel Kouakou, Daudet Grazai, Alberto Valdes, Tomasito Santamaria a řada dalších.

V roce 2010 vytvořil sólovou choreografii Afrokubánského folkloru a Salsy pro desetiletého Pavla Zikmunda, se kterou získal zlatou medaili na World Dance Latino Festival Babylon v Liberci v roce 2010.

V letech 2010-2012 působil na Slovensku jako lektor Kubánské Salsy a Afrokubánského folkloru ve spolupráci s taneční školou Norika a Team.

Od ledna 2013 začal se svou taneční partnerkou Saškou Sedlákovou vyučovat v Praze kurzy Kubánské Salsy a jiných tradičních Kubánských tanečních stylů, jakými jsou Afrokubánský folklor, Rumba, Son a Cha cha chá, ve kterých své studenty učí naslouchat rytmům a procítit pohyb ve všech těchto tanečních stylech, které mají velkou zásluhu na podobě celosvětově známé Salsy.

Leon také pořádá celovečerní programy s doprovodem Kubánské kapely a profesionálních tanečníků z Kuby, Afriky a Brazilie, které si lze objednat na jakoukoliv akci.

Projektem školy Salsa cubana con Leon je i první mezinárodní festival, zaměřený na kubánský tanec a hudbu v Praze, 1ST CUBANO PRAGUE FESTIVAL, který po první úspěšném ročníku v dubnu 2015 čeká pokračování.

Pro více informací lze Leona kontaktovat na e-mailu leon@afrolatino.cz.

Afrokubánská hudba a tanec jsou pro Leona životní cestou a s radostí a respektem svým studentům i publiku předává své vědomosti a pozitivní energii.

Mottem Leona, které vystihuje jeho taneční projev a přístup k výuce je:
„CIT, VÁŠEŇ, SMÍCH A ĎÁBELSKÝ TEMPERAMENT“

 

Saška Sedláková

Ve věku devíti let Saška poprvé navštívila taneční hodiny v dětském folklorním souboru, tehdy ještě bez vědomí jejích rodičů. Jejich podporu pak však nejednou zúročila v následujících letech při prvních krůčcích ve světě tanečních formací dospělých.

Navštěvovala hodiny moderního tance, kde se věnovala i základům klasického tance, avšak později ji učaroval tradiční tanec smaragdového ostrova, Irska. V roce 2002 byla jedním ze zakladatelů taneční skupiny Roonah, která se stala součástí mezinárodní organizace An Comhdháil. Jako trenérka, sólistka a spoluautorka choreografií taneční skupiny absolvovala kromě řady vystoupení, televizních přenosů, celovečerních programů nebo turné se skupinami specializujícími se na keltskou hudbu i řadu mezinárodních soutěží, kde její skupina zpravidla obsazovala první místa. Největším oceněním její práce bylo medailové umístění jejích svěřenců na prestižní soutěží All Ireland Championship v roce 2007.

Po ukončení aktivní kariéry v Irském tanci našla zálibu v tancích Latinské Ameriky. V roce 2008 začala v rodných Košicích navštěvovat kurzy prvního lektora Salsy na východě Slovenska, Miguela Quezady, který do Košic pomocí své taneční školy přivedl i vynikající profesorku Argentinského Tanga Julietu Marriu Arroyo, pod jejímž vedením se učila i krásám tohoto tance.

V České republice od roku 2009 navštěvovala pod vedením Rubena Peguero a Danays Drake kurzy Salsy a ostatních Kubánských tanců, vyzkoušela kurzy Salsy Honzy Dvořáka a dva roky studovala Salsu a Bachatu v tanečním studiu Dance Planet, kde byla také výbornými lektory Sofií da Silvou, Carlosem da Silvou, Fernandou Vitoriou, Alanem Vitorino a Williamem dos Santosem vedena k prvním krokům Samby a Zouku.

V letech 2010-2011 byla členkou skupiny Brazil Show a skupiny Zouk Team Carlose da Silvy.

Studium Salsy v ní vzbudilo potřebu hledat její kořeny a objevila svou vášeň pro Afrokubánský folklor. Vyhledala známou lektorku a výbornou tanečníci Doris Martinez a v roce 2011 se stala členkou skupiny Caribiana, kde tančila pod vedením charismatického tanečníka a výborného přítele Emilsona Bernandes.

S Doris Martinez se účastnila řady projektů taneční skupiny La Clave de Osha. Byla lektorskou a asistentkou na festivalu afrokubánských tanců Campo Loco v Maďarsku, lektorkou na festivalu Salsa diabolica summer camp, účastnila se turné Karla Gotta v roce 2012 a vystupovala na mnoha dalších významných událostech.

Svůj taneční růst podporuje pravidelnou účastí na mezinárodních festivalech a studiem pod tanečním mistrem Rafaelem del Busto.

Na dlouhé a vyčerpávající cestě za poznáním tradiční afrokubánské kultury jí více či méně pomohli všichni výše zmínění lektoři a přátelé, kterém patří její upřimné díky. Největší díky však věnuje dvěma mužům, kteří ji tuto cestu osvětlili a dali jí ten správný směr – Rafaelovi del Busto a Leonovi Bembo.

V současné době působí jako lektorka školy SALSA CUBANA CON LEON, organizátorka 1ST CUBANO PRAGUE FESTIVAL a event managerka klubu LA MACUMBA.

Kromě studia salsy se věnuje studiu zouku pod vedením talentovaného Williama Teixeiru, kizomby s Jacintem Tecou a tanga s Arneldem Rodriguéz.

 

Mandy Valdés

Mandy je rodilý Kubánec, žijící již mnoho let v České republice. Je jedním z prvních lektorů,stále více populární Salsy u nás. Učí nejen Salsu, ale i jejího předchůdce Son, Cha-Cha-Cha, Merengue a Bachatu.
Mandy také hrál v řadě kubánských kapel a občas hostuje i dnes, ale jeho hlavním cílem je, co nejlépe učit tančit ty, kteří mají o tanec opravdu zájem.

Sám tančí krásně, ale vyjímečný je hlavně tím, jak to umí předávat dál. Je trpělivý i vědomý si toho, že každý je individualita a jeho přístup je proto velmi individuální. Učí spousty lehčích i složitých variací, ale, jak sám vždy připomíná: „Tančit Salsu není jen o variacích, ale ty jsou něco navíc. Základem je správný pohyb a krok, aby vypadal krásně, pak vypadá krásně celý tanec a tanečníci mohou tančit i variace a nevypadají, jakoby měli nějaký záchvat.“

Na Kubě neuvidíte tolik variací, ale pohled na tancující je úžasný a sexy. A o tom žhavá Salsa je.

„Salsa není věda, ale zábava“, jak říká Mandy.

Tak se přijďte bavit tancem a naučit se pohybovat v rytmu, toho exotického tance.

Gari Anival Brito Rosario


Gari pochází z Dominikánské republiky z města San Pedro de Macoris.
V České republice je již 10 let. Lektorem je 20 let.
Tanec má v sobě již od raného dětství, kdy jej od malička k tanci vedl jeho otec. Gari také účinkoval v taneční televizní show.

Inspiraci nachází sám v sobě a kroky a taneční pohyby se snaží vymýšlet sám.

Oblíbená hudba: salsa, bachata – Oscar de Leon

.

pondělí 17:00 - 03:00
úterý 17:00 - 03:00
středa 17:00 - 03:00
čtvrtek 17:00 - 03:00
pátek 17:00 - 05:00
sobota 18:00 - 05:00
neděle ZAVŘENO
Mezcla Orquesta0 Alma Cubana Salsa Cubana con Leon