O nás

La Macumba

„Macumba“ znamená v latinskoamerickém světě něco jako šamanství nebo černá magie. Přímo v srdci Havany na Kubě se těší velkému zájmu klub s názvem „Macumba“, který je nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším podnikem v této zemi. Trochu tohoto pozitivního kouzla Latinské Ameriky nyní přichází také k nám do Čech.

Do Prahy tento klub přinesli Robert Šmítek – mistr republiky v salse z roku 2002 a Mandy Valdes, tedy ten, který naučil Čechy salsu tančit a který ji v devadesátých letech do Čech „přivezl“. Můžete se těšit na pravou, vášnivou latinskoamerickou atmosféru plnou salsy, merenque, bachaty,  reggaetonu, kizomby, zouku a dalších tanců. Budete se cítit jednoduše jako ve staré Havaně.

Americká auta z 50. let minulého století, ulice Havany, pláž, palmy, koktejly, kubánští barmani, žhavé sexy tance, a to každý den kromě neděle od 17:00 až do vybití tanečních baterek. Čekají na vás tematické party s programem a ukázkami, a to i několikrát týdně.
O tu správnou náladu se postarají ti nejlepší DJ´s – DJ Alejandro, DJ Chocolino, DJ Lazaro, DJ Mário, DJ El Rey  a další.

Těší se na vás

Mandy a Robert

Mandy a jeho salsa

Mandy je rodilý Kubánec, žijící již mnoho let v České republice, mluvící dobře česky. Byl jedním z prvních lektorů stále více populární salsy u nás. Mnoho dnešních učitelů salsy bývalo jeho žáky, pro mnohé jiné byl a je rozhodně stále inspirací. Mandy učí nejen salsu, ale i son (předchůdce salsy), cha-cha- cha, merengue a bachatu. Hrál v řadě kubánských kapel na perkuse a dodnes občas hostuje.

Avšak jeho hlavním a prvotním zájmem je nejen učit, ale především naučit dobře a krásně tančit ty, kteří mají o tanec opravdový zájem. Sám nejen že je výborným tanečníkem, ale především je výjimečný hlavně tím, jak své umění a taneční schopnosti umí s nekonečnou trpělivostí a humorem předávat po celou dobu jeho výuky dál svým žákům. Je si vědomý toho, že ne každý se učí stejně rychle a snadno a proto je jeho přístup ke každému individuální.

Tančit není jen o variacích, otočky a jejich variace jsou třešinkou na dortu. Základem je správný, dobře zvládnutý základní krok a pohyb, který by měl pokud možno vypadat ladně a přirozeně.

Učí mnoho lehčích i velmi složitých variací, ale jak sám říká a vždy všem připomíná: „Tančit není jen o variacích, otočky a jejich variace jsou třešinkou na dortu. Základem je správný, dobře zvládnutý základní krok a pohyb, který by měl pokud možno vypadat ladně a přirozeně. Čím dříve tuhle podmínku splní oba taneční partneři, tím dříve pak ladně a přirozeně vypadá celý jejich tanec. Na Kubě neuvidíte tančit tolik variací, ale pohled na tančící je úžasný a sexy. A o tom žhavá salsa je. „Salsa není věda, ale zábava“, rád dodává Mandy.

Robert a tanec

Robert začal tančit ve svých 16ti letech v tanečních klubech (ÚKDŽ, Standard Praha, Astra Praha). Protančil celou vojnu a s oblibou vypráví historku, že byl první voják v historii, který dostal něžné pohlaví díky výuce tance oficiálně do kasáren. Po vojně se vrátil k závodnímu tancování a protančil se až k mezinárodní třídě ve standardních tancích a ke třídě „A“ v latině.

K jeho největším tanečním úspěchům patří titul Mistr ČR v show dance z roku 1999, vícemistr ČR, semifinalista na MS a ME v tanečních formacích, vícemistr ČR v družstvech, čtvrtfinalista světového poháru v salse v italském Toríně, čtvrtfinalista mistrovství Evropy v salse ve švýcarském Bernu a Mistr ČR v salse z roku 2002. Je třeba dodat, že na těchto úspěších má velký podíl právě Mandy Valdes.